VIDEO | Oare cum a scăpat Salah de eliminare la această fază? Intrare dură a egipteanului în finalul meciului cu Porto

Liverpool

În minutul 84, Mohamed Salah a avut o intrare dură asupra unui adversar. Centralul Mateu Lahoz nu l-a eliminat pe starul egiptean în urma acestei faze.

Cel mai probabil, spaniolul a considerat că atacul lui Mo Salah nu a avut intensitatea necesară. Salah a căutat mingea, dar s-a oprit pe piciorul lui Pereira.

Liverpool a învins, marţi seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa FC Porto, într-un meci din prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Golurile au fost marcate de Keita ‘5 şi Firmino ’26.

Arbitru de rezervă la acest meci a fost Ovidiu Haţegan.

Afla mai multe despre: mohamed salahliverpool