VIDEO | Oltenii au luat foc. Istvan Kovacs i-a refuzat Craiovei două penalty-uri în trei minute

Două faze controversate au avut loc în startul reprizei secunde dintre FC Botoşani şi Universitatea Craiova.

Jucătorii lui Devis Mangia au cerut două penalty-uri în startul părţii secunde, la scorul de 2-0 pentru FC Botoşani. Prima fază controversată a avut loc în minutul 49, când mingea l-a lovit în mână pe Chitoşcă, însă, centralul Istvan Kovacs a lăsat jocul să continue.

Apoi, centrarea lui Meza a fost oprită cu mâna de un jucător de la FC Botoşani, dar, din nou, centralul le-a refuzat lovitura de pedeapsă oltenilor.

Afla mai multe despre: craiovafc botosanimeza