VIDEO Opt goluri în primul meci al etapei din Bundesliga! Wolfsburg şi Werder au făcut spectacol la Telekom Sport

Bundesliga

WfL Wolfsburg şi Werder Bremen au făcut spectacol în primul meci al rundei din Bundesliga. Partida a fost în direct la Telekom Sport.

Wolfsburg şi Werder Bremen au oferit un supermeci în deschiderea etapei a noua din Bundesliga. În prima parte au fost cinci goluri şi răsturnări de situaţie. Bittencourt a deschis scorul pentru Werder după 13 minute de la start. Wolfsburg a punctat de două ori în trei minute, prin Baku şi Brooks. Mohwald a egalat la 2. Lupii au intrat în avantaj la cabine după reuşita lui Weghorst. Imediat după reluare, Brooks şi-a dat autogol şi s-a făcut 3-3.

Acelaşi Weghorst a înscris superb cu un sfert de oră înainte de final. Werder a rămas în zece după emilinarea lui Mohwald cu 10 minute înainte de final. În prelungiri, Bialek a înscris şi el şi a stabilit scorul final, 5-3 pentru Wolfsburg.

Afla mai multe despre: wolfsburgwerder bremen