VIDEO | Ovidiu Haţegan, decizie corectă în partida Inter - Şahtior! Centralul român nu a dorit să consulte VAR

Inter - Şahtior a fost arbitrat de brigada românească a lui Ovidiu Haţegan.

În minutul 24, Perisic a înscris din centrarea lui Darmian, iar Ovidiu Haţegan i-a anulat golul imediat, deoarece asistentul Mircea Grigoriu a semnalat poziţie afară din joc la Darmian. Pe reluări, părea că jucătorul italian se află în poziţie regulamentară când a primit pasa de la Brozovi. Ulterior, UEFA  a trasat liniile imaginare pe ecran, unde a fost semnalizat un offsaid la limită.

Românul nu a apelat la VAR şi a decis să se bazeze pe ce i-a comunicat asistentul, iar decizia brigăzii din România a fost una corectă.

Inter a câştigat cu 2-0 partida, graţie golurilor marcate de Dzeko, în minutele 61 şi 67. Inter este pe locul 1 în grupa D, cu 10 puncte, Real Madrid ocupă locul secund, cu 9 puncte, dar are un meci mai puţin.

Afla mai multe despre: ucl-inter-şahtior-ovidiu haţegan