VIDEO | Ovidiu Haţegan i-a anulat un gol lui Lewandowski! Polonezul nu a fost de acord şi a protestat

Bayern Munchen a învins, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 4-0, echipa Benfica Lisabona, într-un meci din grupele Ligii Campionilor, arbitrat de Ovidiu Haţegan.

Robert Lewandowski a marcat pentru 1-0 în minutul 43, dar reuşita starului polonez a fost anulată de VAR. Kingsley Coman a centrat perfect în faţa porţii, iar atacantul lui Bayern a trimis mingea în poartă.

Pe reluări se vede clar că Lewa s-a folosit de biceps. Jucătorii de la Benfica au acuzat că atacantul lui Bayern s-a folosit de braţ pentru a marca, iar după un minut, Ovidiu Haţegan a anulat reuşita jucătorului de Bayern Munchen, în urma informaţiilor primite din camera VAR.

Robert Lewandowski nu a fost mulţumit de hotărârea centralului român şi a protestat, dar decizia a fost luată, iar la pauză scorul a fost 0-0. De asemenea, golul lui Muller din minutul 52 a fost anulat, tot după ce a fost consultat arbitrajul video.

Afla mai multe despre: bayern munchen-champions league-haţega-lewandowski