VIDEO | Ovidiu Herea s-a făcut de râs în faţa porţii! Ratarea începutului de sezon în Liga a 2-a

Liga 2

Metaloglobus s-a impus, 2-0, în faţa celor de la U Cluj, ambele goluri fiind marcate de Ovidiu Herea. Însă fostul rapidist s-a făcut de râs la o fază din a doua repriză.

În minutul 51, Ovidiu Herea a fost găsit liber în faţa porţii, însă mijlocaşul a dat cu stângul în dreptul şi a ratat ocazia de a face hattrick-ul.

În vârstă de 34 de ani, Herea joacă la Metaloglobus alături de fratele său mai mic, Claudiu. Ovidiu Herea a jucat o lungă perioadă pentru FC Naţional şi Rapid, iar apoi s-a transferat în străinătate, la FC Sion. Odată cu revenirea în România, din 2016, nu şi-a mai regăsit forma de la Rapid.

Afla mai multe despre: ovidiu hereametaloglobus