VIDEO | Paderborn pare condamnată la retrogradare după o nouă înfrângere. FC Koln s-a impus cu 2-1

Bundesliga

Paderborn a mai făcut un pas către retrogradare, după al şaselea meci consecutiv fără victorie. Contra lui FC Koln, ultima clasată s-a văzut condusă de la mijlocul primei reprize.

Spaniolul Mere a marcat primul său gol în Bundesliga. După doar câteva minute, Hector l-a învins şi el pe Zigerle cu un şut fantastic de la marginea careului şi a stabilit scorul pauzei, 0-2. "Ţapii" au controlat şi repriza a doua, dar finalul a fost cu emoţii.

Srbeny a redus din diferenţă pentru ultima clasată, care putea salva un punct chiar în ultimele minute. Bara s-a opus la şutul lui Sabiri, iar Paderborn - Koln s-a terminat 1-2. "Ţapii" au bifat al treilea succes consecutiv şi s-au apropiat la patru puncte de locurile europene, în timp ce Paderborn a rămas pe ultimul loc, la nouă puncte de salvarea directă.

Afla mai multe despre: bundesliga