VIDEO | Papură dă vina pe oboseală, după eşecul cu Hermannstadt: ”Am jucat opt meciuri în trei săptămâni! Jucătorii nu sunt roboţi”

Craiova a pierdut primul meci în acest sezon, 1-2 cu Hermannstadt, iar Corneiu Papură dă vina pe oboseală după insuccesul de la Târgu Mureş.

”Am avut 1-0 la pauză şi am luat două goluri, la două cornere. Puteam fi mult mai atenţi, să le evităm. Am jucat 8 meciuri în 3 săptămâni şi după 120 de minute acasă, cu emoţiile şi cu tot ce s-a întâmplat cu Honved, cred că s-a resimţit oboseala asupra jucătorilor. Dar chiar şi aşa, puteam evita golurile pe cele două cornere.

Am controlat jocul şi apoi am scăzut ritmul. Cred că până la urmă este normal. Sunt jucători, nu sunt roboţi. S-au resimţit cele 120 de minute jucate acum 3 zile.

Bărbuţ a jucat cele mai multe minute, chiar era la capătul puterilor. Aş fi vrut să în ţin în teren, dar nu am avut ce să mai fac”, a spus Corneliu Papură.

Afla mai multe despre: papuracraiova,