VIDEO Parma a condus cu 1-0 în deplasare la Verona, dar a pierdut din nou! Man a intrat în minutul 88, Mihăilă a încasat un cartonaş galben

Parma a început bine la Verona şi a condus cu 1-0 după ce Kucka a transformat o lovitură de la 11 metri. Gazdele au întors meciul şi s-au impus cu 2-1. Man a intrat abia în minutul 88, în timp ce Valentin Mihăilă a fost trimis în teren cu 20 de minute mai devreme

Parma a început tare meciul de la Verona şi a primit penalty după 10 minute de joc. Kucka a marcat pentru a patra oară în acest sezon. Hellas, echipă liniştită la mijlocul clasamentului, a revenit repede. Grassi şi-a dat autogol la cinci minute de la deschiderea scorului. După pauză, Verona a marcat prin Barak şi a intrat în avantaj. Mihăilă a fost trimis pe teren în minutul 69, iar Man 20 de minute mai târziu. Fostul jucător de la FCSB a centrat perfect în prelungiri pentru Zirkzee, dar olandezul a ratat. S-a terminat 1-2, iar Parma rămâne penultima în Serie A

HELLAS VERONA - PARMA 2-1 (Dimarco 13, Barak 61 / Kucka 5)

• PARMA: Sepe - Conti, Osorio, Gagliolo - Grassi, Kurtic, Kucka, Bani - Karamoh, Cornelius, Gervinho
  • Rezerve: Colombi, Iacoponi, Pezzella, Brugman, Zirkzee, Cyprien, Sohm, Bruno Alves, Mihăilă, Diercxx, Brunetta, Man

Min 94. Centrare bună a lui Dennis Man, dar Zirkzee reia cu capul peste poartă

Min 88. Dennis Man este trimis în teren în locul lui Conti

Min 85. Mihăilă primeşte un cartonaş galben

Min 68. Valentin Mihăilă este trimis în teren în locul lui Karamoh

Min 61. GOL Parma! Barak aduce în avantaj formaţia gazdă după ce reia cu capul în urma unui corner

Min 57. Primele două schimbări la Parma. Au intrat Zirkzee şi Sohm

Min 46. Start în repriza secundă

Min 45. Este pauză la Verona.

Min 45. Ocazie pentru Hellas! Jucătorii veronezi construiesc bine, mingea ajunge într-un final la Dimarco, dar acesta trimite slab, pe portar

Min 38. Ocazie mare pentru Verona! Hellas primeşte o lovitură liberă într-o poziţie bună. Acelaşi Dimarco trimite precis, dar Sepe reuşeşte o paradă acrobatică.

Min 13. Gol Verona! Dimarco primeşte o centrare şi reia spre poartă. Un fundaş încearcă să oprească mingea din a intra, dar fără succes. Scorul este 1-1.

Min 5. Penalty pentru Parma! Gol pentru formaţia oaspete după ce Kucka transformă lovitura de la 11 m

Min 1. Start în partida dintre Verona şi Parma. Man şi Mihăilă sunt pe bancă şi încep meciul ca rezerve

Valentin Mihăilă ar putea fi titular în deplasarea Parmei de la Verona, susţine presa din Italia. În schimb, Dennis Man ar putea fi doar rezervă în acest meci.

Verona ocupă locul 9 în Serie A, şi are cu 17 puncte mai multe decât FC Parma, ocupanta penultimului loc în clasament.

Parma nu a câştigat niciunul din ultimele cinci meciuri disputate în campionat, în timp ce Verona are doar trei înfrângeri pe teren propriu, în zece meciuri disputate. În deplasare, Parma a câştigat o singură dată, iar în ultimele cinci meciuri disputate pe teren străin are cinci înfrângeri.

Afla mai multe despre: parmamihăilădennis man