VIDEO | Pas greşit pentru PAOK în derbyul Salonicului! Olympiacos se poate apropia de echipa lui Răzvan Lucescu

PAOK a remizat la 1 acasă în faţa celor de la Aris în etapa a 22-a a campionatului grec. Oaspeţii au egalat cu cinci minute înainte de final.

PAOK a pierdut primele puncte pe teren propriu în acest sezon. A fost 1-1 în derbyul oraşului Salonic, împotriva celor de la Aris. A fost a treia remiză în tot campionatul pentru trupa antrenată de Răzvan Lucescu. Alb-negrii au acum 58 de puncte, cu 10 mai multe decât urmăritoarea Olympiacos, cea care joacă luni seară meciul ei din această rundă.

PAOK a fost foarte aproape de victorie în partida cu Aris. Vieirinha a marcat pentru gazde în minutul 39, dar golul său nu a fost suficient pentru un succes. Spaniolul Velez a înscris pentru 1-1 în minutul 85 şi Aris confirmă forma bună din ultima perioadă.

Afla mai multe despre: paokrăzvan lucescuaris