VIDEO | Pasă de gol pentru Maxim într-un meci cu cinci goluri! Echipa sa a pierdut cu Hannover

Bundesliga

FSV Mainz, cu Alexandru Maxim în până în minutul 62, a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-2, de echipa Hannover 96, în etapa a XVIII-a a campionatului Germaniei. Maxim a fost pasator decisiv la golul lui Hack din minutul 31.

Pentru Hannover a marcat Fuellkrug '33, '38 (penalti) şi '75, iar pentru Mainz au înscris Muto '26 şi Hack '31. VIDEO AICI

Alte rezultate de sâmbătă, din campionatul Germaniei:

Augsburg  -  Hamburger SV 1-0

Eintracht Frankfurt - SC Freiburg  1-1

VfB Stuttgart - Hertha Berlin  1-0

Werder Bremen - Hoffenheim  1-0

Meciul RasenBallsport Leipzig - Schalke 04 se dispută tot sâmbătă, iar partidele FC Koln - Borussia Monchengladbach şi Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg sunt programate duminică.

Afla mai multe despre: hannnovermaximbundesligamainz