VIDEO | Patru minute demenţiale la Mioveni! Un penalty ratat, încă unul neacordat şi un gol nesperat

FC Botoșani

Partida dintre CS Mioveni şi FC Botoşani, încheiată 1-1, a avut parte de câteva ultime minute nebune.

Patru minute demenţiale la Mioveni!

Partida dintre CS Mioveni şi FC Botoşani a fost una lipsit de prea multe ocazii pe parcursul majorităţii jocului, dar meciul a explodat fix la final. După ce formaţia lui Pelici deschisese scorul în minutul 60, moldovenii au fost nevoiţi să iasă la joc şi au oferit un final abosult nebun de meci.

Ambele echipe au lovit bara, înainte ca Botoşani să obţină un penalty. Ducan a apărat lovitura de la 11 metri executată de Sila, însă atacantul a fost faultat, din nou, în careu, după ce a încercat să reia. Haţegan nu a mai acordat penalty de această dată însă, dar moldovenii s-au răzbunat şi au reuşit să înscrie în doar câteva secunde, prin Bogdan Racoviţan.

În prelungiri, Andrei Cristea a zguduit bara din lovitură liberă, iar echipele au încheiat duelul din etapa a 13-a la egalitate, scor 1-1.

Afla mai multe despre: fc botoşanics miovenimioveni botoşani