VIDEO | Pau - Paris Saint-Germain 0-2, în optimile Cupei Franţei. Paredes şi Sarabia au marcat golurile campioanei

PSG s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Franţei, după victoria din optimi, în deplasare cu Pau, scor 2-0. Paredes şi Sarabia au marcat golurile campioanei.

VIDEO | Pau - Paris Saint-Germain 0-2
Au marcat: Paredes '25, Sarabia 53

ECHIPELE DE START

• Pau: Guendouz - Sadzoute, Kamissoko, Zahary, Bansais - Name, Diaby, Bayard - Ba Moulaye, Jarju, Gueye
  • PSG: Sergio RIco - Dagba, Kouassi, Kehrer, Kurzawa - Sarabia, Herrera, Paredes, Draxler - Choupo-Moting, Icardi

Min. 90+3 Final! PSG s-a calificat în sferturile Cupei Franţei.

Min. 53 - GOOOOOOOOOL PSG! Sarabia înscrie din faţa porţii, după ce mingea a ajuns la el cu mult noroc.

Min. 25 - GOOOOOOOOOL PSG! Paredes deschide scorul pentru starurile lui Tuchel

În faţa a peste 18.000 de spectatori, pe un stadion care este mai obişnuit să găzduiască meciurile de rugby decât cele de fotbal, Pau a reuşit surpriza rundei precedente în Cupa Franţei, atunci când, în direct la Telekom Sport, a eliminat-o pe Bordeaux, 3-2, după prelungiri, în urma unei partide în care a prestat un joc plin de încredere şi a dominat-o pe gruparea din Ligue 1.

De data aceasta, micuţul club din al treilea eşalon fotbalistic din Franţa se întâlneşte cu Paris Saint-Germain, care a trecut în runda precedentă de Lorient. Bineînţeles, campioana Franţei porneşte ca favorită în acest duel.

În ultima etapă din Ligue 1, PSG a trecut, scor 2-0, de Lille. În schimb, Pau a remizat, 0-0, cu Quevilly Rouen.

Afla mai multe despre: psgpaucupa frantei