VIDEO | Pauză forţată! Ce a păţit un asistent la un meci din Portugalia şi cum a fost "sancţionat" de central

Partida dintre Chaves şi Nacional din prima ligă portugheză a oferit un moment inedit în minutul 56.

Unul dintre asistenţi i-a cerut centralului să oprească puţin jocul pentru a-i permite să meargă până la vestiare. Cel mai probabil acesta voia să ajungă la toaletă. Jorge Cruz a absentat două minute şi jumătate de pe teren iar în momentul când s-a întors de la cabine centralul i-a acordat simbolic un cartonaş roşu, spre amuzamentul întregii asistenţe. În momentul întreruperii gazdele conduceau cu 2-1 şi aveau să mai înscrie încă două goluri până la final, reuşind o victorie care se poate dovedi decisivă în încercarea de salvare de la retrogradare.

Afla mai multe despre: chavesnacionalasistenttoaletă