VIDEO | Pentru liniştea lui Bielsa! Leeds salvează o remiză în Championship după un meci cu două supergoluri

Sheffield Wednesday şi Leeds au deschis runda a zecea a ligii a doua engleze. A ieşit un egal, după un meci cu două reuşite superbe. Leeds este lider în Championship, dar poate ajunge pe locul trei după această etapă.

Aseară, în liga a doua engleză s-a marcat golul sezonului de până acum. Fundaşul lui Sheffield, Adam Reach, l-a surpins pe portarul advers şi a deschis scorul în minutul 45 al meciului echipei sale contra celor de la Leeds.

Egalarea a venit imediat după pauză. Polonezul Klich a adus un punct pentru echipa sa cu o execuţie frumoasă.

S-a terminat 1-1, iar Leeds este lider în Championship. Middlesbrough şi West Brom o pot depăşi după meciurile de astăzi.

Afla mai multe despre: sheffield wednesdayleedsbielsa