VIDEO | Pep Guardiola, plin de furie după ce a fost învins cu 2-1 de Lyon. Cum a fost surprins în tribune

Manchester City a pierdut susprinzător cu Lyon, pe teren propriu, scor 1-2, în prima etapă din grupele Ligii Campionilor. Pep Guardiola a fost un munte de nervi din cauza jocului făcut de elevii săi.

Campioana Angliei a oferit surpriza serii. Manchester City, una dintre pretendentele la trofeu, a pierdut surprinzător cu Olympique Lyon, chiar în faţa propriilor suporteri. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 20, prin Cornet, iar Fekir a făcut 2-0, în minutul 43.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA TOATE GOLURILE MARCATE ASEARĂ ÎN CHAMPIONS LEAGUE!

Bernardo Silva a redus din diferenţă, în minutul 67, dar ”cetăţenii” n-au reuşit măcar să scoată un egal până la final. Suspendat pentru acest meci, Guardiola a fost în car de nervi. Managerul lui City fost surprins la un moment dat în timp ce îşi trăgea nervos şapca pe cap.

Afla mai multe despre: manchester citypep guardiolalyonchampions league