VIDEO | Petrecere pe Ilie Oană! Jucătorii Craiovei au sărbătorit câştigarea Cupei României cu suporterii

Cupa României

Finala Cupei dintre Astra Giurgiu şi Universitatea Craiova a fost un meci fascinant, puternic disputat, cu oltenii câştigând în final. 3-2 s-au impus baieţii lui Ouzounidis, în urma prelungirilor, după 1-1 în primele 90 de minute.

După fluierul final, sărbătoarea a erupt pe stadionul Ilie Oană, jucătorii Craiovei izbucnind în lacrimi de fericire după o partidă incredibil de disputată. Screciu a marcat golul decisiv în minutul 113 pentru olteni, dar Nistor a fost adevăratul erou al serii. Mijlocaşul central a marcat un gol de poveste şi a pasat decisiv la celelalte două goluri.

Sărbătoare pe Ilie Oană!

Privirile încruntate ale oltenilor s-au transformat în zâmbete la final, după ce au reuşit să câştige cea de a opta Cupă din palmaresul clubului.

VIDEO | Scenele de după fluierul final

VIDEO | Decernarea trofeului

VIDEO | Craiova sărbătorind cu suporterii

Afla mai multe despre: cupa românieiuniversitatea craiovasărbătoarea craiovaastra craiova