VIDEO Pique, gafa anului în La Liga. Vezi cum a greşit căpitanul Barcelonei după ce Coutinho marcase un supergol!

Barcelona a deschis scorul cu o superreuşită a lui Coutinho la Leganes. Greşeala lui Pique a dus scorul la 2-1 pentru madrileni

Starul brazilian a punctat dintr-un voleu de senzaţie, după o pasă primită de la Messi în minutul 12 al partidei de la Leganes. Este doar al cincilea gol marcat de Barcelona din afara careului în acest sezon, în care catalanii au punctat până acum de 22 de ori. Messi şi Dembele reuşiseră câte o "dublă" de acest gen.

Vezi în video de mai jos cum a băgat Messi spaima în apărarea lui Leganes, astfel încât Coutinho să rămână atât de liber.

În repriza a doua, Leganes a revenit în joc. El Zhar a egalat în minutul 52, iar peste doar 60 de secunde madrilenii au intrat în avantaj, după o gafă incredibilă a lui Pique. În video de mai jos ai reacţia căpitanului Barcelonei, dar şi a celorlalte vedete ale catalanilor.

Afla mai multe despre: coutinho