VIDEO | Poate cel mai frumos meci al sezonului din NBA s-a jucat aseară în Philadelphia

NBA

Cleveland a condus doar în primele două minute, apoi 76'ers au impus un ritm nebun, iar la pauza mare conduceau cu 78 la 45. O diferenţă ce părea insurmontabilă, dar nu şi pentru ”Regele” James.

LeBron a luat problema în propriile mâini, a avut o ţintă excelentă de la 3 puncte şi i-a condus pe cavaleri spre o revenire spectaculoasă. Totul s-a decis în ultima secundă. Philadelphia conducea la trei puncte când LeBron a fost faultat pe o aruncare de la distanţă şi a primit trei libere. A marcat-o pe prima, apoi...

Gazdele s-au bucurat enorm, dar nu scăpaseră complet de emoţii. La ultima aruncare, LeBron a forţat o recuperare pentru a trimite meciul în over-time.

N-a fost cazul. 76'ers s-au impus cu 132-130, spre bucuria legendarului Allen Iverson. LeBron s-a consolat cu un triple double cu 44 de puncte, iar Philadelphia a făcut rocada cu Cleveland în clasamentul Estului şi a urcat pe trei.

Afla mai multe despre: nbalebronphiladelphia76'ers,