VIDEO | Poli Iaşi - Academica Clinceni 0-0, în Copou. Fără goluri, dar cu o eliminare în tabăra gazdelor!

Fotbal intern

Meciul Poli Iaşi - Academica Clinceni s-a terminat 0-0, în etapa a 14-a din Liga 1, într-un meci jucat în Copou. Vanzo de la gazde a fost eliminat în minutul 88.

Minutul 90+3 | Final de meci. 0-0, în Copou.

Minutul 84 | Poli Iaşi cere penalty! Andrei Cristea şutează din interiorului careului în mâna unui adversar şi cere penalty, însă arbitrul nu dă nimic!

Minutul 58 | Cristi Tănase, ocazie mare, dar este blocat în 7 metri, în momentul şutului.

Minutul 46 | A început repriza a doua.

Minutul 45 | 0-0 la pauză

Minutul 40 | Bară pentru Poli Iaşi. Vanzo lobează peste portar însă mingea loveşte bara apoi cade pe linia porţii

Minutul 35 | Cristea şutează pe direcţia lui Vâlceanu

Minutul 33 | Ocazie uriaşă pentru oaspeţi. Bosz iese greşit din poartă şi Dumitru trimite în blocaj

Minutul 23 | Galben văzut de Baxevanos

Minutul 19 | Cordea îl imită pe Onea şi trimite un şut la fel de slab către poarta lui Bosz

Minutul 17 | Şut anemic expediat de Onea care nu îl deranjează pe Vâlceanu

Minutul 3 | Primă mare ocazie pentru Iaşi după un corner, însă Frăsinescu trece pe lângă balon

Revelaţia turului de campionat, Academica Clinceni, se deplasează în Moldova pentru meciul cu formaţia lui Daniel Pancu, Poli Iaşi.

Moldovenii se află într-o situaţie dramatică. Cu numai 10 puncte după 13 etape, Poli este penultima în clasament. În spatele moldovenilor se mai află doar FC Argeş. Iaşiul are cel mai slab golaveraj, un incredibil -22. Argeş este următoarea în coadă la acest capitol cu -10. La polul opus se află formaţia antrenată de Ilie Poenaru. Clincei este pe locul 4 în acest moment, la egalitate cu Sepsi, iar cu o victorie s-ar apropia la un punct de podium.

Poli Iaşi: Levente Bosz, Răzvan Onea, Cosmin Frăsines, Nikolaos Baxevanos, Sorin Busu, Ionuţ Francisc Cristea, Manuel De Iriondo, Juan Pablo Passaglia, Platini, Andrei Cristea, Andreias Calcan

Academica: Octavian Vâlceanu, Georgi Pashov, Răzvan Patriche, Florin Gardoş, Mihai Dobrescu, Eugen Cebotaru, Lucian Dumitriu, Andrei Cordea, Raul Rusescu, Cristian Tănase, David Morar

Meciul va fi arbitrat de Bogdan Dumitrache.