VIDEO | Poli Iaşi - Astra 1-1. Remiză superbă în Copou! Alibec a jucat 20 de minute

CSM Poli Iași

Poli Iaşi şi Astra au remizat 1-1 într-un meci extrem de spectaculos, cu foarte multe ocazii de ambele părţi. În minutul 72 a intrat pe teren la oaspeţi şi Denis Alibec, care a avut parte de o evoluţie decentă.

După o primă repriză dominată clar de giurgiuveni, Poli Iaşi a început mult mai bine partea secundă şi a marcat în minutul 60 prin fundaşul Frăsinescu. Acesta nu mai înscrisese în Liga 1 din octombrie 2015. â

Oaspeţii au forţtat, iar în minutul 72 Măldărăşanu a făcut o schimbare ofensivă, introducându-l pe Alibec în locul lui Moise. Intrarea fostului jucător de la FCSB s-a făcut simţită repede, iar Astra a obţinut un penalty în minutul 79, transformat de Llullaku.

Fiecare echipă are câte patru puncte după primele două etape.

POLI IAŞI - ASTRA 1-1 (Frăsinescu 60 / Llullaku pen 81)

Min. 90+4 - Final de meci

Min. 82 - GOOOOOOL ASTRA! Llullaku transformă cu siguranţă penalty-ul

Min. 79 - Penalty pentru Astra după un henţ clar în careu

Min. 72 - Alibec îi ia locul lui Moise

Min. 60 - GOOOOL IAŞI! Frăsinescu deschide scorul cu o lovitură de cap! Fundaşul nu mai marcase în Liga 1 din octombrie 2015

Min. 54 - Şut superb al lui Mihalache, dar mingea trece puţin pe lângă poartă

Min. 50 - Prima mare ocazie de gol şi pentru Poli Iaşi îi aparţine lui Kizito

Min. 46 - A început repriza a doua

Min. 45+1 - Finalul primei reprize

Min. 45 - Astra ratează din nou

Min. 29 - Astra continuă să domine partida, iar Balaure are o nouă ocazie de gol

Min. 18 - Încă o şansă de gol incredibilă pentru oaspeţi

Min. 11 - Gafă mare a lui Rusu, însă jucătorii Astrei nu reuşesc să profite şi ratează monumental

Min. 1 - A început partida

ECHIPELE DE START

Denis Alibec este pe banca de rezerve la giurgiuveni

• Poli Iaşi:  Rusu - Arias, Mihalache, Frăsinescu, Panţîru - Rus, Floresc, Cioinac, Ştefănescu - Luwaga - A. Cristea
  • Astra: Iliev - Belu-Iordache, Erico, Bejan, Stan - Moise, Mrzljak, N. Roşu - Balaure, Buş, Llullaku

”I-am văzut cu Craiova, sunt o echipa foarte agresivă, o echipă bună, foarte determinată. Dar am înţeles că şi ei au avut o problemă vis-a-vis de jucătorii care au venit. Au venit pe parcurs, cum probabil cam toate echipele au întâmpinat această problemă. Va fi un meci greu pentru ambele echipe”, a spus Marius Măldărăşanu la Telekom Sport.

LIVE VIDEO | Poli Iaşi - Astra Giurgiu, ora 21:00

Un succes al Astrei i-ar putea pune postul în pericol lui Flavius Stoican. Echipa lui a reuşit o singură victorie în ultimele cinci luni.

”În ceea ce ne priveste pe noi, încrezători, moral bun, dar n-am câştigat decât din punct de vedere al moralului după jocul de la Craiova. Nu am făcut mare lucru decât încrederea pe care o au aceşti jucîtorii în forţele lor”, a spus Flavius Stoican.

Partida Poli Iaşi - Astra Giurgiu va putea fi urmărit ÎN DIRECT la Telekom Sport 1, sâmbătă, de la ora 21:00, iar cele mai importatnte faze vor putea fi revăzute pe telekomsport.ro.

Afla mai multe despre: poli iasiastra