VIDEO Poli Iaşi - FC Voluntari 0-2. Poli Iaşi îşi continuă seria neagră! Ivanov, omul meciului

Poli Iaşi şi FC Voluntari din etapa cu numărul 25 din Liga I s-a terminat 0-2.

Politehnica Iaşi îşi continuă seria neagră în Liga I. Formaţia nu a reuşit să se impună nici în duelul din subsolul clasamentului, cu FC Voluntari. Ivanov a marcat ambele goluri, în minutul 5 şi în minutul 67. Ambele echipe au văzut cartonaşul roşu. Angelov şi Passaglia s-au şicanat reciproc, iar Radu Petrescu i-a eliminat pe amândoi în minutul 62.

După această victorie, ilfovenii urcă un loc în clasament, Voluntari se află pe locul 14 în clasament, cu 24 de puncte. În timp ce, ieşenii rămân pe ultimul loc, cu doar 16 puncte.

Poli Iaşi - FC Voluntari  0-2 (5, 67 Ivanov)

ECHIPELE DE START:

Poli Iaşi: Brănescu - Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Buşu - Flores, Passaglia, Popa - Stan, Duranovic, Vega
Rezerve: Brînză, Acosta, Gaitan, Rodny Lopes, Popadiuc, Zaharia, Soares, Cană, Vanzo
Antrenor: Andrei Cristea

FC Voluntari: Rîmniceanu - Balaur, Tamaş, Armaş, Briceag - A. Ilie, Droppa, Ivanov, I. Gheorghe - Angelov, Pesic
Rezerve: Lavin, I. Costin, Veiga, Achim, Tavares, Remacle, Da Veiga Lopes, Mailat, Betancor
Antrenor: Bogdan Andone

Stadion: „Emil Alexandrescu”, Iaşi
Arbitru: Radu Petrescu / A1: Radu Ghinguleac, A2: Vlad Bârleanu

Min 90+2: Politehnica pierde pe teren propriu! Victorie pentru FC Voluntari

Min 67: GOOOOOOOL Voluntariiiii! Ivanov marchează şi face 2-0 la Iaşi

Min 62:  Angelov vede roşu, după un fault dur asupra lui Passaglia, care reacţionează şi este eliminat de arbitrul partidei

Min 45: Pauză la Iaşi! 0-1 pentru oaspeţi

Min 20: Bară FC Voluntari!  Pesic trimite cu capul în transversală

Min 5: GOOOOOL FC Voluntari! Ivanov a profitat de situaţie şi a deschis scorul!
Min 1: A început partida!

Meciul dintre cele două va fi în direct pe TV Telekom Sport şi telekomsport.ro. Pe ultimul loc este Poli Iaşi, cu doar 16 puncte. Iar FC Voluntari are cu 5 puncte mai mult.

Afla mai multe despre: poli iasifc voluntari