VIDEO | Poli Timişoara – Poli Iaşi 0-1. Gol de trei puncte în ultimul minut al meciului

Liga 2

Meciul Poli Timişoara – Poli Iaşi a deschis etapa a cincea din Liga 2, joi, iar partida din Banat a avut un final superb. Camara a adus cele trei puncte moldovenilor la ultimul atac.

VIDEO | Poli Timişoara – Poli Iaşi, Liga 2, 0-1 (Camara 90+2), pe Telekom Sport 2 şi Telekomsport.ro

Echipele de start

• Poli Timişoara: Păduraru – Sofran, Mera (cpt.), Scutaru, Oanea – Ignea, R. Lazăr – Bîrnoi, D. Andrei, D. Benzar – Oct. Ursu
  • Rezerve: Devenish – Haţegan, Pamfile, Moţiu, Bocşan, Axente, S. Costea, Zaluschi, Minteuan
  • Poli Iaşi: Laur. Popescu – Onea, Cană, Fl. Plămadă, Tib. Serediuc – Ov. Mihalache (cpt.), Chatziterzoglu – Pelivan, F. Cristea, Al. Stan – S. Camara
  • Rezerve: T. Axinte – Târşa, Torres, Corobuţă, Iuraşcu, Aftanache, Asăvoaei, Andr. Istrate, Al. Zaharia

Min. 90+3 Finalul partidei!

Min. 90+2 GOOOOOL Poli Iaşi! Moldovenii au dat lovitura în ultimul minut al meciului, prin Camara.

Min. 1 A început meciul.

Ambele echipe au avut un start modest de sezon. Bănăţenii sunt pe locul al patrulea, cu şapte puncte, după victoriile cu Dunărea Călăraşi şi Unirea Constanţa, remiza cu FC Buzău şi înfrângerea cu U Cluj.

De cealaltă parte, Poli Iaşi, retrogradată din Liga 1 la finalul sezonului trecut, e pe locul 12, cu trei puncte, în urma înfrângerilor cu Petrolul Ploieşti, Poli Iaşi şi Hermannstadt şi victoria cu U Cluj.

Afla mai multe despre: poli timişoara – poli iaşi