VIDEO Politehnica Timişoara - CSA Steaua 2-1. Gazdele au întors scorul! Bănăţenii au marcat de două ori în 6 minute

Liga 2

Meciul Poli Timişoara – Steaua disputat pe stadionul ”Dan Păltinişanu” s-a terminat 2-1.

Politehnica Timişoara - CSA Steaua 1-2 (min 82 Ursu, min 89 Mera / min 28 Enceanu)

Poli Timişoara: Păduraru – Sofran, Mera (cpt.), Scutaru, Pamfile – R. Lazăr, Ignea – Denis Radu, Bîrnoi, D. Andrei – Gerbi

Rezerve: Murariu – Bocşan, D. Olariu, Oanea, S. Costea, Oct. Ursu, Rob. Haţegan

Antrenor: Nicolae Croitoru

Steaua: Bălbărău - Ad. Ilie, Beţa, Walace, D. Oroian – Enceanu, Val. Bărbulescu (cpt.) – Răsdan, Şt. Pacionel, Huiban – Buhăescu

Rezerve: H. Iancu – Ad. Popa, Ov. Morariu, Gherghiceanu, Zătreanu, Al. Zaharia, Em. Pacionel, Călinţaru, Băjenaru

Antrenor: Daniel Opriţa

VIDEO GOL ENCEANU:

VIDEO GOL URSU:

VIDEO GOL MERA:

Gazdele au acumulat 14 puncte şi ocupă locul 15 în Liga 2, în timp ce roş-albaştrii se clasează pe locul 6, cu 25 de puncte, tot după 14 partide disputate.

CSA Steua nu are moral bun având în vedere că vine după o înfrângere suferită pe teren propriu cu Universitatea Cluj, scor 0-1. Timişoara, însă a câştigat partida disputat în deplasare cu FC Braşov, scor 1-0.

Liderul clasamentului din Liga I este Petrolul Ploieşti, cu 39 de puncte. ”Lupii galbeni” au un parcurs aproape perfect în Liga 2 şi sunt principalii favoriţi la promovare.

Afla mai multe despre: csa steauapolitehnica timisoaraliga 2