Experiențe împreună.

VIDEO | Porţelan de Bosnia. Nici nu a revenit bine şi s-a rupt din nou. Incredibil! Cât timp a rezistat pe teren Elvir Koljic

Cupa României

Atacantul Universităţii Craiova, Elvir Koljic, s-a accidentat din nou, în meciul cu FC Voluntari, din optimile de finală ale Cupei României.

Revenit după accidentare, Elvir Koljic a fost introdus pe teren la pauză în meciul cu FC Voluntari, dar a rezistat doar până în minutul 73. Atacantul bosniac s-a accidentat la spate, după o încercare de foarfecă şi nu a mai putut să continue, fiind înlocuit de Nicuşor Bancu.

Koljic a devenit, astfel, incert pentru derby-ul cu Dinamo, programat luni, de la 20:30, în direct la Telekom Sport 1.

În vârstă de 24 de ani, Koljic a jucat doar două meciuri pentru U Craiova în actuala ediţie a Ligii 1 şi a reuşit să înscrie un gol, în meciul cu FC Viitorul, el fiind accidentat şi în startul sezonului.

U Craiova, ultima echipă calificată în sferturile Cupei României

Formaţia Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 4-1, echipa FC Voluntari.

Pentru Universitatea Craiova au marcat Mihăilă '12, '20, Cicâldău '53 (penalti) şi Ioniţă '75.

FC  Voluntari a punctat prin autogolul lui Martic '32.

Universitatea Craiova este a opta echipă calificată în sferturi, după AFC Hermannstadt, FCSB, Academica Clinceni, FC Petrolul, Dinamo, Poli Iaşi şi Sepsi OSK.

Meciurile din sferturi sunt programate în martie 2020.