VIDEO | Pribram - Sparta Praga 1-1. Remiză pentru Sparta într-un meci în care doar Chipciu a fost titular dintre români

Tetteh a deschis scorul în minutul 30 pentru Sparta, dar gazdele au egalat în minutele de prelungire ale primei reprize prin Razak. Partida a fost transmisă live şi în exclusivitate pe site-ul telekomsport.ro

Nicolae Stanciu a fost suspendat pentru acest meci, în timp ce Niţă şi Vătăjelu nu au jucat niciun minut. Sparta e departe de titlu. Are 32 de puncte, cu 14 mai puţine decât liderul Slavia Praga.

Pribram ocupă locul 12 cu 20 de puncte. Formaşia românilor nu a mai câştigat de 4 etape, ultima victorie fiind obţinută pe 11 noiembrie la Karvina.

Afla mai multe despre: stanciusparta pragadukla pragaslavia pragachipciu