VIDEO | Prima înfrângere pentru Şumudică după mai mult de două luni. Budescu a ratat un penalty

Marius Şumudică a fost lipsit de noroc în cea mai recentă etapă din campionatul Arabiei Saudite. Al Shabab a pierdut în deplasare cu Al Fateh.

Echipa lui Şumudică, Găman şi Budescu a jucat în 10 oameni încă din startul primei reprize, dar cu toate acestea avea şansa să deschidă scorul în minutul 68, când a fost acordat penalty. Budescu a fost cel care a executat, dar mingea a fost trimisă în bară.

În cele din urmă, gazdele de la Al Fateh au marcat cu două minute înainte de final, prin Chenihi, 1-0 fiind şi scorul final.

Al Shabab este pe locul 4 în Arabia Saudită, cu 34 de puncte. Echipa antrenată de Şumudică nu mai pierduse în campionat din luna noiembrie, atunci când a cedat în deplasare cu Al Nasr.

Afla mai multe despre: marius sumudicabudescual shabab