VIDEO | Prima oară când Ioniţă l-a supărat pe Dan Petrescu. Moment de tensiune la meciul cu Juventus!

CFR Cluj a câştigat cu 2-0 partida cu Juventus Bucureşti, disputată la Ploieşti. După o primă repriză modestă, liderul Ligii 1 a reuşit să se distanţeze în gruparea din Colentina în partea a doua a meciului.

Un moment tensionat s-a petrecut în minutul 68 al meciului, atunci când CFR Cluj a beneficiat de o lovitură de la 11 metri, după un fault asupra lui Ciprian Deac. Executantul obişnuit al loviturilor de pedeapsă, Juan Culio l-a lăsat pe Alex Ioniţă să execute penalty-ul, însă doar după ce argentinianul s-a consultat cu Dan Petrescu, un antrenor recunoscut pentru stricteţea lui. Pentru un moment, ”Bursucul” văzut roşu în faţa ochilor, însă s-a liniştit după ce Ioniţă a reuşit în sfârşit să marcheze.

”Îi mulţumesc foarte mult lui Culio, m-a lăsat să bat penalty-ul. Glumind puţin, am câţiva prieteni pe la Juventus, am încercat să-i ajut în ambele meciuri, şi cu Astra, şi cu CFR Cluj, când am ratat cele două penalty-uri”, a declarat Ioniţă după Juventus - CFR Cluj 0-2.

Afla mai multe despre: ionitadan petrescu