VIDEO | Prima reacţie a lui Douglas Costa, după ce şi-a scuipat adversarul: ”Sunt conştient de ceea ce am făcut”

Juventus

Douglas Costa l-a scuipat pe Federico Di Francesco în finalul meciului pe care echipa brazilianului, Juventus, l-a câştigat, duminică, pe teren propriu, cu Sassuolo, scor 2-1.

Pentru gestul său, Douglas Costa a primit cartonaşul roşu, în minutul 90+4, şi riscă o sancţiune dură din partea comisiei de disciplină. După meci, mijlocaşul brazilian a cerut iertare printr-un mesaj postat pe Instagram.

"A fost urât, sunt conştient şi cer iertare tuturor. Această atitudine izolată nu corespunde cu ceea ce am arătat mereu în cariera mea", a scris el.

Formaţia Juventus Torino a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Sassuolo, într-un meci din etapa a patra a campionatului Italiei, în care Cristiano Ronaldo a înscris ambele goluri ale învingătorilor. Pentru portughez, au fost primele goluri marcate în Serie A.

Ronaldo a înscris în minutele 50 şi 65. Pentru Sassuolo a marcat Babacar, în minutul 90+1.

Afla mai multe despre: douglas costajuventussassuolo