VIDEO | Primul eşec important pentru Kayserispor. Echipa antrenată de Marius Şumudică a fost eliminată din Cupa Turciei

Marius Şumudică a fost eliminat din sferturile Cupei Turciei după ce n-a reuşit să treacă de Akhisar Belediye. Kayserispor a făcut 2-2 în retur, dar în prima manşă a pierdut cu 1-0.

Aventura lui Marius Şumudică în Cupa Turciei s-a terminat în sferturi. Kayserispor n-a reuşit să întoarcă rezultatul din tur, când Akhisar s-a impus cu 1-0, pe teren propriu. Jucătorii antrenaţi de Marius Şumudică au făcut doar egal, scor 2-2, după ce au fost conduşi cu 1-0 şi 2-1.

Pentru Kayserispor au marcat Kravets (36) şi Gyan (90+2), în timp ce Aydogdu (25) şi Ataseven (69) au semnat golurile oaspeţilor. La Kayserispor, Săpunaru, Boldrin şi William De Amorim au fost titulari, în timp ce Silviu Lung a stat pe bancă.

Afla mai multe despre: marius sumudicakayserisporcupa turciei