VIDEO | Primul gol marcat de Vătăjelu pentru Jablonec! Reuşită foarte importantă pentru internaţionalul român

Bogdan Vătăjelu a marcat un gol pentru Jablonec în etapa cu numărul 24 din prima ligă cehă.

Internaţionalul român a fost titular în flancul stâng şi a reuşit să restabilească egalitatea pentru noua sa echipă în minutul 53.

Oaspeţii de la Teplice deschiseseră scorul în minutul 47 prin Moulis, dar 5 minute mai târziu, românul a fructificat uşor pasa venită de la Sobol.

Jablonec s-a impus la final cu scorul de 2-1 prin reuşita aceluiaşi Sobol. Echipa sa este pe locul 4 în clasamentul din prima ligă cehă cu 40 de puncte, 4 puncte mai puţin decât Sparta Praga, locul 3 şi echipa de la care Vătăjelu este împrumutat.

Afla mai multe despre: vătăjelu