VIDEO | Punctele zilei la Miami! Îl cheamă Tennys şi a făcut spectacol. Adversarul său a câştigat primul meci după aproape un an

Alexander Bublik l-a învins pe Tennys Sandgren, scor 5-7, 6-4, 7-6, în primult tur al turneului de la Miami şi a obţinut primul succes în circuit din aprilie 2018.

Rusul care reprezintă Kazakhstanul a revenit în joc după ce a pierdut primul set al confruntării. Bublik s-a impus după două ore şi 36 de minute de joc şi a ajuns în 16-imi, acolo unde îl va întâlni pe australianul Nick Kyrgios. Câteva momente din meciul său contra americanului Sandgren au strâns aplauze din partea spectatorilor prezenţi pe arena din Florida.

Afla mai multe despre: miamisandgrenbublik