VIDEO | Puştiul Enes Sali a plecat din propria jumătate şi a marcat primul gol în Liga 1, la doar 15 ani! Fotbalistul s-a dus direct în braţele lui Gică Hagi

Farul Constanța

Farul Constanţa a primit vizita formaţiei Academica Clinceni, în etapa a 8-a din Liga 1.

Enes Sali a fost introdus de către Gică Hagi pe teren în minutul 46, în locul lui Pitu. Tânărul jucător nu a avut nevoie de prea multe minute pentru a ieşi în evidenţă, iar la doar 15 ani a marcat primul gol în Liga 1.

În minutul 85, Sali a plecat din propria jumătate, a driblat mai mulţi adversari până a ajuns în careu şi a finalizat cu un şut frumos. După ce a marcat golul, jucătorul Farului Constanţa s-a dus direct în braţele lui Gică Hagi.

Formaţia Farul Constanţa a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (2-0), echipa Academica Clinceni, în etapa a VIII-a a Ligii I. Golurile echipei antrenate de Gheorghe Hagi au fost marcate de Jefte '6, '45 şi '56, Adrian Petre '82 şi Sali '85.

Farul acumulează 15 puncte după acest joc, iar etapa viitoare va evolua contra celor de la Chindia Târgovişte. Academica Clinceni rămâne fără victorie în noua stagiune.

Afla mai multe despre: farul contanţa-sali-liga 1