VIDEO | Putea fi golul sezonului! Un fost elev al lui Olăroiu a marcat o reuşită de poveste în Liga Campionilor, dar VAR-ul a intervenit

În confruntarea dintre Besiktas şi Sporting, Alex Teixeira a marcat un gol de poveste, însă reuşita sa a fost anulată pe motiv de offside.

Putea fi golul sezonului!

Marţi seara, Besiktas a primit vizita lui Sporting, în a treia etapă a grupelor Ligii Campionilor. Lusitanii veneau ca favoriţi la Istanbul şi conduceau deja cu 3-1 dinaintea finalului primei reprize. Însă cu câteva secunde rămase din prima parte, Alex Teixiera a reuşit să marcheze un gol minunat.

O pasă lungă, înaltă, a lui Welinton l-a găsit pe conaţionalul său în careul advers, iar acesta a reluat direct, din voleu, spre poarta apărată de Antonio Adan. Balonul a intrat în plasă prin vinclu, iar fanii formaţiei din Turcia au izbucnit. Însă, după câteva minute de verificare cu VAR, reuşita a fost anulată, pe motiv de offisde, iar scorul a rămas 1-3.

VIDEO cu golul

Afla mai multe despre: champions leaguebesiktasalex teixierabesiktas sportingliga campionilor