VIDEO Rajko Rep a marcat primul gol al sezonului în Liga 1. Execuţie superbă a slovenului. Ce a spus după meci

Sepsi Sf. Gheorghe

Sepsi Sf Gheorghe a marcat primul gol din acest sezon prin Rajko Rep.

După FC Botoşani - FCSB (0-0), partida Sepsi - Clinceni a adus şi primul gol al stagiunii. Reuşita din minutul 55 a lui Rajko Rep a fost primul gol în noua ediţie a Ligii 1 şi, totodată, primul gol al slovenului în campionatul intern.

Rajko Rep a debutat la Sepsi chiar în partida cu formaţia lui Ilie Poenaru. A intrat la pauză şi în minutul 55 a şutat spectaculos din lovitură liberă şi l-a învins pe portarul echipei din Clinceni.

În vârstă de 31 de ani, Rajko Rep a început fotbalul la Celje, dar în cariera sa a mai jucat la Maribor, Mura, Austria Klagenfurt, LASK Linz şi TSV Hartberg. Are cinci meciuri pentru naţionala Sloveniei şi un gol marcat.

”Ştiu că şutez bine de la distanţă, am încercat să fac asta astăzi şi am marcat. Avem o şansă bună în preliminariile Conference League şi vrem să jucăm în Conference League.” a spus noul fotbalist de la Sepsi, la finalul partidei cu Academica Clinceni, scor 2-0.

Afla mai multe despre: rajko rep