VIDEO | Rapid a încheiat turul Ligii a II-a cu un egal. Remiză albă între giuleşteni şi Dunărea Călăraşigalerie foto

Rapid

Turul Ligii a II-a s-a terminat cu o remiză fără goluri la Călăraşi, între Dunărea şi Rapid. Echipa lui Pancu a fost de nerecunoscut în prima repriză, în care gazdele au ratat din toate poziţiile.

Puştiul Tătaru a intervenit pe rând la ocaziile lui Ekollo, Honciu şi Crişan. Tătaru nu a mai avut ce face în faţa lui Rusu, dar bara i-a salvat pe giuleşteni. Rapid s-a trezit în finalul meciului, iar Goge a ratat o ocazie uriaşă.

Roskopf a irosit şi el o şansă bună în prelungiri, iar Dunărea - Rapid s-a terminat 0-0. Echipa lui Pancu a încheiat astfel turul pe locul al treilea, la şase puncte de liderul UTA şi la două puncte de ocupanta locului secund, CS Mioveni.