VIDEO | Răsturnare incredibilă de scor în Betis - Deportivo Alaves! Cât s-a terminat meciul

La Liga

Betis a întors senzaţional în meciul de acasă cu Alaves.

Bascii au condus cu 2-0 la pauză. Joselu a deschis scorul scorul după 12 minute de joc. Mendez a dublat avantajul lui Alaves. Trimis în teren în startul părţii secunde, Borja Iglesias a fost omul care a întors soarta partidei. Atacantul a transformat un penalty şi a readus-o pe Betis în meci. Finalul a fost incediar. Joaquin şi-a consolidat recordul de cel mai în vârstă marcatopr din La Liga. A înscris la 39 de ani şi 230 de zile, după ce tot el deţinea şi vechiul record, de mai bine de un an. Borja Iglesias a înscris pentru 3-2, după o centrare perfectă a lui Emerson, iar Betis a legat a patra victorie consecutivă, performanţă pe care nu o mai reuşise de aproape trei ani în campionat.

Afla mai multe despre: betisalaveslaligavideo