VIDEO | Ratarea anului în cupele europene. E incredibil ce a putut să facă un jucător de la Lazio cu poarta goală

UEFA Europa League

Mijlocaşul echipei Lazio, Senad Lulic, s-a făcut de râs, joi seară, în minutele de final ale meciului cu Apollon Limassol, din prima etapă a Grupei H din Europa League.

În minutul 90, mijlocaşul bosniac a primit o pasă perfectă de la Ciro Immobile, pe contraatac, l-a driblat elegant pe portarul echipei cipriote şi a rămas cu poarta goală. Deşi avea de îndeplinit o simplă formalitate, Lulic a preferat să-şi aşeze mingea pe piciorul drept, astfel că a fost ajuns din spate de un adversar. Acesta din urmă s-a poziţionat pe linia porţii şi a reuşit să respingă balonul trimis de mijlocaşul lui Lazio.

Spre norocul lui Lulic, echipa sa conducea cu 2-1, scor cu care avea să se şi încheie partida dintre Lazio şi Apollon Limassol.

Afla mai multe despre: lazioeuropa leaguelulic