VIDEO | Război sârbo-croat! Djokovic ajunge în semifinale la Paris după ce îl bate pe Cilic. Record impresionant al sârbului

Novak Djokovic a ajuns la 21 de victorii consecutive după ce s-a impus în trei seturi în disputa cu Marin Cilic, scor 4-6, 6-2, 6-3.

Novak Djokovic şi Marin Cilic au făcut spectacol în sferturile Mastersului de la Paris. Cei doi au luptat mai bine de două ore pentru un loc în penultimul act al turneului de 1000 de puncte. Croatul a câştigat primul set, dar viitorul lider mondial a reuşit să revină şi să se impună în următoarele două. Momentul psihologic s-a consumat la 3-3 în actul decisiv, când Cilic a avut minge de break, dar Djokovic a reuşit o super lovitură. Iar din acel moment sârbului i-a ieşit tot.

Afla mai multe despre: djokoviccilicparis