VIDEO | Răzvan Lucescu, o nouă victorie! Portarul lui Al-Hilal a marcat din penalty. Meci nebun în Arabia Saudită

Al-Hilal a câştigat miercuri, 3-1, împotriva lui Al-Raed, într-un meci din etapa cu numărul 17 din campionatul Arabiei Saudite.

Elevii lui Răzvan Lucescu au deschis repede scorul. Eduardo a marcat primul gol în minutul 6, iar până la pauză şi-a pus numele pe tabelă şi vedeta Gomis, din penalty. Acelaşi Gomis avea oportunitatea de a face "dubla" până în pauză, dar a ratat un penalty în minutul 45+6.

Oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 60, prin Fouzair, care a transformat o lovitură de pedeapsă. În minutul 89, tot Fouzair a avut oportunitatea de a egala, tot din penalty, însă a ratat. În minutele de prelungire, Răzvan Lucescu a luat o decizie curajoasă şi şi-a pus portarul să execute un penalty. Al-Mayouf a transformat fără probleme lovitura de pedeapsă şi a stabilit scorul final, după ce cu şase minute înainte apărase o lovitură de pedeapsă.

Al-Hilal este pe primul loc în Arabia Saudită, cu 38 de puncte.

Afla mai multe despre: razvan lucescual-hilal