VIDEO | Răzvan Lucescu rămâne ”zeu” în Salonic. A calificat echipa în semifinalele Cupei şi a ajuns la 13 victorii consecutive!

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat, joi, în semifinalele Cupei Greciei, trecând în sferturi de Atromitos.

PAOK s-a impus cu scorul de 3-1, în deplasare, în manşa retur a sferturilor de finală, după ce în tur a câştigat cu 2-0. Golurile învingătorilor au fost marcate de Şahov ’30, Canas ’67 şi Koulouris ’79. Pentru Atromitos a înscris Vasilakakis, în minutul 54.

În semifinalele Cupei Greciei s-au mai calificat Panionios, AEK Atena şi Larissa.

Afla mai multe despre: lucescupaokgrecia