VIDEO | Răzvan Marin a câştigat primul trofeu cu Standard Liege. Ce i-a făcut antrenorului la conferinţa de presă + spectacol incendiar în tribune

Standard Liege a cucerit pentru a opta oară în istorie Cupa Belgiei, după victoria din finală, scor 1-0, în faţa celor de la Genk. Acesta este primul trofeu cucerit de Răzvan Marin alături de Standard Liege.

După 0-0 în primele 90 de minute, meciul a intrat în prelungiri. În minutul 92, Emond a marcat cu capul unicul gol al partidei. Răzvan Marin a fost integralist la Standard Liege şi a primit un cartonaş galben în minutul 103. Inegralist la Standard a fost şi Collins Fai, fostul jucător al lui Dinamo.

Pe tot parcursul meciului, fanii lui Standard Liege au făcut spectacol în tribunele stadionului din Bruxelles.

Imediat după meci, jucătorii lui Standard, printre care şi Răzvan Marin, i-au stricat conferinţa de presă lui Ricardo Sa Pinto. Aceştia i-au făcut o baie cu şampanie antrenorului, apoi au luat loc la masa pentru a discuta cu jurnaliştii.

Afla mai multe despre: razvan marinstandard liegesa pintogenk