VIDEO Răzvan Marin a cules primele aplauze în Italia. Internaţionalul român, apreciat pentru evoluţia din meciul cu Lazio

Răzvan Marin a fost titular în partida Cagliari - Lazio 0-2.

Fotbalistul formatiei Cagliari a primit un cartonaş galben în minutul 51 şi a fost schimbat în minutul 70 cu Caligara.

Interesant este că, deşi scorul era 1-0 pentru Lazio (gol Lazzari în minutul 4), Marin a primit aplauze la scenă deschisă în momentul înlocuirii sale cu Caligara.

Immobile a marcat in minutul 74 al doilea gol al oaspeţilor şi a stabilit rezultatul final. Ştefan Radu a fost titular şi a fost înlocuit în minutul 89 cu Parolo de antrenorul Simone Inzaghi.

Afla mai multe despre: răzvan marin