VIDEO | Răzvan Marin a marcat din nou pentru Standard Liege. Are patru goluri în ultimele cinci meciuri. Înfrângere dramatică pentru echipa românului

Răzvan Marin a marcat din nou pentru Standard Liege, însă echipa sa a pierdut, scor 1-2, în deplasarea de la Kortrijk, într-un meci din etapa a 21-a din campionatul Belgiei.

Deşi era în inferioritate numerică, după eliminarea lui Agbo din minutul 42, Standard Liege a deschis scorul după pauză. Răzvan Marin a transformat fără emoţii un penalty şi a marcat cel de-al patrulea său gol în ultimele cinci partide jucate pentru Standard Liege.

Pentru Kortrijk au înscris Cavanda ’83 (autogol) şi Perbet ‘90+3.

Standard Liege ocupă locul nouă în clasament, cu 26 de puncte, iar Kortrijk este pe 7, tot cu 26 de puncte, dar cu un golaveraj mai bun.

Afla mai multe despre: razvan marinstandard liegebelgiakortrijkagbo