VIDEO | Reacţia antrenorului echipei Milsami, după înfrângerea cu FCSB: "Putea să fie şi mai rău"

UEFA Europa League

Antrenorul echipei Milsami Orhei, Veaceslav Rusnac, crede că formaţia sa a scăpat uşor în meciul cu FCSB, din prima manşă a turului I preliminar al Europa League.

"Nu este un rezultat bun pentru noi, dar trebuie să avem în vedere că Steaua a avut foarte multe ocazii pe contraatac şi putea să fie şi mai rău. Au jucători foarte rapizi în atac, pe contraatacuri sunt foarte periculoşi. Asta ştiam, dar cu părere de rău nu prea ne-am folosit de ceea ce ştiam", a declarat Veaceslav Rusnac, la conferinţa de presă.

Formaţia FCSB a învins, joi seară, pe stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu, echipa Milsami Orhei, scor 2-0, în prima manşă din turul întâi preliminar al Ligii Europa. Golurile au fost marcate de Florin Tănase ’12, ’56.

În minutul 72, Lucian Filip a fost eliminat, la doar zece minute după ce a intrat pe teren, el primind al doilea cartonaş galben.

Returul va avea loc joia viitoare, la Orhei.

Afla mai multe despre: veaceslav