VIDEO | Reacţia ciudată a lui Mo Salah după golul lui Firmino! Ce a putut să facă egipteanul

Liverpool

Golul brazilianului din prelungiri a declanşat nebunia pe Anfield, dar nu toată lumea s-a bucurat pentru reuşita victorioasă. Mohamed Salah a stârnit controverse cu gestul său surprins de camerele tv.

Mohamed Salah a fost schimbat în minutul 85 al meciului cu PSG, iar faraonul nu s-a putut bucura alături de coechipieri pentru reuşita primei victorii a sezonului de Champions League. Nici nu ştim însă dacă ar fi făcut-o. Pentru că pe bancă fotbalistul de 26 de ani, a părut mai degrabă "deranjat" de faptul că echipa sa a câştigat. Imediat după golul de 3-2, salah a puttu fi observat cum aruncă recipientul cu apă din plastic într-o reacţie nervoasă.

Managerul Klopp pare şi el uluit de momentul controversat. Neamţul era exact în dreptul lui Salah când Firmino băga mingea în plasă. Singura explicaţie pentru reacţia lui Salah putea fi aceea că el nu a putut fi eroul lui Liverpool aseară. Atacantul a avut o seară de uitat repede :gol anulat şi pasă greşită la faza din care Mbappe a egalat la 2.

Afla mai multe despre: salahfirminokloppreacţie