VIDEO | Real Madrid, meci spectaculos la Sevilla, cu Betis! S-au marcat cinci goluri. Valencia şi Getafe au făcut doar egal. AICI rezumatele zilei

La Liga

Urmăreşte mai jos rezumatele meciurilor de sâmbătă din LaLiga. Real Madrid a câştigat pe terenul lui Betis, scor 3-2.

Real Madrid a obţinut primul succes al sezonului, după un meci spectaculos în deplasare cu Betis. Valverde a deschis scorul pentru galactici pe Benito Villamarin. Betis a întors în două minute. Mandi şi Carvalho au punctat pentru Betis. Autogolul lui Emerson a făcut din nou egalitatea pe tabelă. Emerson a fost eliminat cu o jumătate de oră înainte de final. Golul victoriei lui Real Madrid a venit dintr-un penalty transformat elegant de Sergio Ramos.

Valencia a obţinut doar o remiză pe teren propriu, contra nou-promovatei Huesca. Liliecii au condus la pauză, datorită lui Daniel Wass. Danezul l-a păcălit pe Fernandez din lovitură liberă. Tot în urma unei faze fixe au înscris şi oaspeţii. Siovas a stabilit scorul final, Valencia - Huesca 1 la 1.

După două remize consecutive, Real Sociedad a câştigat prima bătălie din acest sezon. Bascii s-au impus fără probleme, în deplasare cu nou-promovata Elche. Merino a pasat excelent la golul frumos marcat de Portu. Cu un sfert de oră înainte de final, oaspeţii au beneficiat de o lovitură de la 11 metri, iar Januzaj a majorat diferenţa de pe tabelă. Puştiul Roberto Lopez a marcat din nou, după golul din prima rundă. Mijlocaşul a înscris superb, iar Elche - Sociedad s-a încheiat 0 la 3.

Alaves şi Getafe au remizat fără goluri în primul meci al etapei a treia din La Liga. Deyverson a ratat cea mai mare ocazie a partidei, chiar în startul acesteia. Bascii au bifat primul punct al sezonului, în timp ce Getafe are patru puncte după doar două meciuri jucate şi un singur gol marcat.

LIVE Betis - Real Madrid 2-3 (Mandi 34, Carvalho 38 / Valverde 14, Benzema 49, Ramos 82 pen)

Min 82. Gol Real Madrid. Sergio Ramos transformă o lovitură de la 11 metri

Min 49. Gol Real Madrid. Marchează Benzema cu ajutorul defensivei adverse

Min 38. Gol Betis! Carvalho marcheaza şi el, iar trupa lui Pellegrini întoarce rezultatul în 3 minute