VIDEO | Real Madrid pune presiune pe Atletico Madrid după victoria cu 2-0! Ce s-a întâmplat în derby-ul de Europa League. Rezumatele din La Liga

Rezumatele zilei din La Liga.

Granada - Villarreal 0-3

Derby-ul de Europa League dintre Granada şi Villarreal l-a avut în prim plan pe Gerrard Moreno. A marcat toate cele trei goluri în victoria la scor de neprezentare a Submarinului Galben. Gerard a punctat de două ori din penalti, câte o dată în fiecare repriză, dar a semnat şi un gol de generic cu care a stabilit scorul pauzei, 2 la 0. Vârful lui Villareal şi-a stabilit un nou record de goluri marcate într-un singur sezon de La Liga. Cu nouă etape înainte de final are deja 19 reuşite, care îl plasează pe locul 2 în clasamentul golgheterilor din Spania.

Real Madrid - Eibar 2-0

Real Madrid continuă cursa de urmărire a liderului Atletico, după a treia victorie consecutivă în La Liga. Contra lui Eibar, Asensio a deschis scorul cu o superexecuţie, doar pentru a-şi vedea reuşita anulată de VAR. Şi-a luat revanşa însă după numai patru minute şi a stabilit scorul pauzei. La reluare a ieşit la rampă şi Karim Benzema. Golgheterul francez a marcat în al şaptelea său meci consecutiv în toate competiţiile şi a închis tabela. Real Madrid - Eibar s-a terminat 2 la 0.

Osasuna - Getafe 0-0

Afla mai multe despre: rezumate la liga