VIDEO | Real Madrid, victorie la scor cu Fenerbahce, dar defensiva lui Zinedine Zidane continuă să sufere

Real Madrid a învins Fenerbahce, scor 5-3, într-un meci amical.

Garry Rodrigues a deschis scorul pentru formaţia turcă, în minutul 6, dar Karim Benzema a întors scorul în favoarea spaniolilor, cu o dublă în minutele 12 şi 27. Doar opt minute a condus Real Madrid, Nabil Dirar restabilind egalitatea în minutul 35.

În repriza a doua, Benzema a făcut hat-trick-ul (53), iar Nacho (62) şi Mariano (80) au marcat şi ei, în timp ce Tufan (59) a punctat pentru Fener.

Real Madrid avea o singură victorie în meciurile amicale disputate în această vară, şi aceea obţinută la penalty-uri contra lui Arsenal, după 2-2 la finalul timpului regulamentar. Anterior, echipa lui Zinedine Zidane a fost învinsă de Bayern Munchen, scor 3-1, de Atletico, scor 7-3, de Tottenham, scor 1-0.

• Real Madrid: Navas - Odriozola, Varane, Nacho, Marcelo - Isco, Valverde, Kroos - Vinicius, Benzema, Hazard
  • Fenerbahce: Bayindir - Saglam, Reyes, Siqueira, Dirar - Potuk, Tufan, Kadioglu, Rodrigues - Muriqi, Kruse