VIDEO Real Sociedad a revenit pe loc de UEFA Champions League. Victorie în derby-ul basc

La Liga

Derby-ul basc restant dintre Eibar şi Real Sociedad a fost unul al penalty-urilor. Partida a fost în direct la Telekom Sport.

Primul a venit după un sfert de oră de joc şi a fost transformat de către Oyarzabal.

După un alt sfert de oră, Eibar a primit şi ea penalty, dar Orellana a ratat. Singurul gol din acţiune a venit din partea lui Willian Jose, care a făcut 2-0 pentru oaspeţi în repriza secundă. În ultimul minut, gazdele au mai primit o lovitură de la 11 metri.

A executat Charles şi a înscris, iar Eibar - Real Sociedad s-a terminat 1-2. Alb albaştrii au revenit pe loc de UEFA Champions League.

Afla mai multe despre: eibarreal sociedad